
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 82 pF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 0.7 mm |
| RoHS | Compliant |
| Mounting Style | Surface Mount |
| operating temperature | -55.0 °C |
| rohs status | Compliant |
| case package | 0805 |
| voltage rating dc | 50 V |
| capacitance tolerance | 5 % |
| dielectric characteristic | C0G/NP0 |
Stock: 31
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02946
Ext.Price$0.02946
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02946 | $0.02946 |
| 10 | $0.01473 | $0.14730 |
| 50 | $0.01133 | $0.56650 |
| 100 | $0.01011 | $1.01100 |
| 500 | $0.00902 | $4.51000 |
| 1000 | $0.00813 | $8.13000 |
| 3000 | $0.00732 | $21.96000 |
| 5000 | $0.00659 | $32.95000 |
| 10000 | $0.00594 | $59.40000 |
| 30000 | $0.00535 | $160.50000 |
